Przygotowanie do małżeństwa

Spotkania Małżeńskie prowadzą przygotowania do sakramentu małżeństwa w dwóch formach:

Program przygotowania jest w obu formach ten sam. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, a podstawową metodą jest praca własna uczestników w parach. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw oraz kapłanów — animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Wieczory oraz Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych przygotowujących się do ślubu, jak i par zakochanych, myślących poważnie o perspektywie małżeństwa. Można w nich uczestniczyć tylko parami. Na zakończenie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o odbyciu przygotowania do ślubu w zakresie odpowiadającym konferencjom (katechezom) przedmałżeńskim.
Uwaga! Program nie obejmuje wizyt w poradni życia rodzinnego, wymaganych w obu warszawskich diecezjach jako ważna część przygotowania do ślubu kościelnego. Zainteresowane pary muszą odbyć takie wizyty we własnym zakresie, niezależnie od uczestnictwa w naszym przygotowaniu.

Terminy i zapisy

Wieczory dla Zakochanych

Poniżej podajemy aktualne miejsca i terminy Wieczorów dla Zakochanych w Warszawie. Przed zgłoszeniem prosimy o przeczytanie ważnych informacji powyżej.
Udział w Wieczorach wiąże się z opłatą w wysokości 300 zł od osoby.

Rekolekcje dla Narzeczonych

Informujemy że obecnie nie organizujemy w Ośrodku Warszawskim weekendowych Rekolekcji dla Narzeczonych. Terminy rekolekcji w innych ośrodkach w Polsce można znaleźć na ogólnopolskiej stronie Spotkań Małżeńskich.


Strona główna